
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 22 |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.85 mm |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 3.9 V |
| Output Current | 2.5 A |
| Output Voltage | 3.3 V to 10 V |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 6 µA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 2.1 MHz |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Step-Down |
Stock: 1696
Distributors
pcbx
Unit Price$4.13017
Ext.Price$4.13017
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.13017 | $4.13017 |
| 10 | $3.17264 | $31.72640 |
| 25 | $2.93497 | $73.37425 |
| 50 | $2.80065 | $140.03250 |
| 100 | $2.67251 | $267.25100 |
| 300 | $2.56383 | $769.14900 |
| 500 | $2.45957 | $1229.78500 |
| 1000 | $2.35955 | $2359.55000 |
| 3000 | $2.26360 | $6790.80000 |
| 5000 | $2.17152 | $10857.60000 |
